Web o vektorové grafice a její tvorbě v programu Adobe Illustrator.
Posts tagged "barvy"
Video tutoriály pro Adobe Illustrátor

Video tutoriály pro Adobe Illustrátor

Některé věci se psaním dosti těžko vysvětlují, animované gify, které tady občas používám, mají zase omezené možnosti. Tak zkouším vytvářet video tutoriály.
Jak načíst výslednou barvu průhledných objektů?

Jak načíst výslednou barvu průhledných objektů?

Na diskusním fóru se objevil zajímavý dotaz – jak zjistit barvu průniku poloprůhledných objektů? Pokud se totiž použije kapátko, tak se zjistí jen barva vrchního objektu bez ohledu na jeho průhlednost a mód překrytí.
Klávesové zkratky pro výběr barvy tahu a výplně

Klávesové zkratky pro výběr barvy tahu a výplně

Barvu tahu a výplně při kreslení měníme hodně často, proto stojí za to se naučit pár klávesových zkratek, které vám ve finále uspoří moře času.
Určení Pantone barvy bez vzorníku

Určení Pantone barvy bez vzorníku

Pokud navrhujete logotypy, nebo jste čas od času nuceni určit Pantone barvu a bohužel nemáte po ruce vzorník, pak možná oceníte následující tipy. Určení barvy tímto způsobem není 100%, ale pro běžné věci určitě postačí.
Grafiku, nebuď prase - úvod

Grafiku, nebuď prase – úvod

Pokud pracujete s tiskovou grafikou a čas od času jste nuceni používat podklady od jiných grafiků (nebo nedejbože vytvořené přímo od zákazníka), tak jste už jistě narazili na hromadu chyb a problémů, které vám mohou znepříjemnit život. Ať už se jedná o obrázky s nízkým...
Přenos barev mezi ilustracemi

Přenos barev mezi ilustracemi

Občas se mi povede namíchat skvělou paletu barev u jedné ilustrace a rád bych stejné odstíny použil i u jiné. Jednou z možností je opsat si kódy barev (to se dá, když jich je opravdu málo) – nejlépe HSV nebo RGB. Když je barev povícero,...