Jmenuji se Petr Václavek a počítačovou grafikou se bavím již více než 25 let (více o mě se dozvíte na jiném místě). Posledních 6 let si hraji hlavně s vektorovou grafikou  a zjistil jsem, že v češtině moc tutoriálů, webů (těch několik málo najdete v článku Weby o Illustrátoru v češtině) ani knih o vektorových ilustracích a o programu Adobe Illustrator není.

Kromě toho, že kreslím, tak své výtvory prodávám na zahraničních fotobankách – je to můj hlavní finanční příjem, ale tomu se věnuji na jiném webu – fotobanky.cz. Spousta přátel nebo i čtenářů mého fotobankového webu by si ráda zkusila nějakou tu ilustraci vytvořit, ale bez potřebných návodů je to pro ně složité. Proto jsem se rozhodl vytvořit online magazín, který bude velmi úzce zaměřen pouze na vektorovou grafiku a program Adobe Illustrator. A tady je! Trvalo mi to jen dva roky, než jsem se pořádně rozhoupal.

Momentálně bych se v článcích rád zaměřil na tyto oblasti

  • Škola Illustrátoru – seriál pro naprosté začátečníky, který by je měl postupně naučit kreslit v editoru Adobe Illustrator.
  • Tutoriály – návody na kreslení rozličných ilustrací, ze kterých pochopíte používání některých složitějších technik – začnu publikováním svých vlastních postupů, později přidám i překlady zahraničních.
  • Tipy & Triky – aneb to nejcennější, co jsem získal z několikaleté práce s programem Adobe Illustrator – jsou to většinou malinkaté fígle, které ale ve finále grafikovi uspoří spoustu času.
  • Zdroje – v této sekci bych rád upozorňoval na různé tutoriály, fonty, skripty, nástroje zveřejňované na jiných (i zahraničních) webech.
  • Aktuality – občas se najde nějaká zpráva ze světa vektorové grafiky, která by neměla hned zapadnout, ale předem upozorňuji, že toto bude asi nejchudší rubrika, protože se chci zaměřit hlavně na vlastní práci s Illustratorem a tvorbu vektorové grafiky.

Později přibudou možná i další témata (inspirace, recenze knih o Illustratoru) a funkce (diskusní fórum s poradnou, nabídky práce, bazar, …), ale to je otázka budoucích týdnů a měsíců. Zatím bych se rád zaměřil hlavně na textový obsah tohoto portálu.

Právě teď mě nejvíce zajímá , co byste si zde chtěli přečíst vy – čtenáři. Proto budu velmi rád, když mi vyplníte krátký dotazník, zabere vám to 2 minuty a značně tím ovlivníte osud tohoto webu. Předem vám za vaši pomoc děkuji.

Petr Václavek

Propagace

Pomozte mi zpropagovat tento web, napište o něm na svůj blog nebo na svou oblíbenou sociální síť. Využít můžete také tyto obrázky, které jsem právě pro tento účel vytvořil (pokud potřebujete jiný formát, ozvěte se, není problém jej připravit):

Micro button (88x31)

Micro button (88×31)

Logo webu

Logo webu

Pro zájemce je zde i logo ve křivkách (zip s třemi verzemi podle velikosti): logo.zip.

Odkazy na sociální sítě, na kterých má ilustrator.cz svůj profil naleznete v patičce webu.