Jak se kreslí vektorové vlasy

Jak se kreslí vlasy Tento tutoriál mě upoutal hlavně úvodním obrázkem s výsledkem – moc pěkná práce! Vlastní popis tvorby je hodně stručný, ale ty hlavní fígle tam najdete. Pak už je to jen a jen mravenčí práce. Ale výsledek stojí za to.

Kovové pozadí

Kovová textura v Illustratoru Tedy upřímně výsledek z tohoto tutoriálu mě moc nenadchnul – teď mám na mysli ten zašlý, rezavý nápis. Důvod, proč jej sem dávám je hlavně ta povedená kovová textura za nápisem. Ta se mi hodně líbí a při tom je návod na její vytvoření tak snadný.

Skleněná tlačítka

Skleněná tlačítka Tutoriál na tvorbu skleněných tlačítek z webu n.design studia byl jeden z mých prvních, které jsem zkoušel – jednoduchý, přehledný a výsledek je překvapivě dobrý. Dnes bych sice postupoval trochu jinak (místo blendu bych použil gradient, přidal bych také pod tlačítko lehký stín), ale v zásadě je to pořád dobrý tutoriál.

 Jak nakreslit kouř

Vektorový dým O víkendu jsem se pokoušel vyfotit kouř nad hrnkem (moc mi to teda nešlo, ale čaj byl venku v té zimně luxusní) a při tom jsem si vzpomněl na tutoriál popisující tvorbu vektorového kouře. Zkusil jsem ho použít jen jednou a už si ani nepamatuji, jak to dopadlo, ale určitě by tento návod neměl zapadnout.

Netradiční portrét

Netradiční popartový portrét v Illustrátoru Na stejném webu (vector tuts+) najdete také tento postup na vytvoření originálního portrétu v popartovém stylu (WPAP – Wedha’s Pop Art Portrait). Myslím, že to je ideální tutoriál pro vytvoření vaší nové gravatarové ikonky. Když si zaregistrujete svůj email na webu gravatar.com a přiřadíte k němu vytvořenou profilovou ilustraci, bude se tato pak automaticky zobrazovat u všech vašich komentářů nejen na tomto webu (je to propojené přes emailovou adresu, kterou u komentáře zadáváte) a nebude tam pak tolik škaredých šedých anonymních ikonek). Až to budete mít, připište sem komentář a pochlubte se svou novou profilovou ikonkou!

Sněhové vločky

Sněhové vločky Vánoce se blíží, za chvíli přijde zima a napadne první sníh. Nejvyšší čas začít s návrhy vánočních přání. Myslím, že tento tutoriál by se vám při tom mohl hodit. Neobsahuje sice nic převratného (používá jen gradienty a blend), ale výsledek vypadá krásně čistě, jako čerstvě napadaný sníh.