Při instalaci balíku pluginů od Astute Graphics jsem narazil na vážný problém – nepodařilo se mi nainstalovat plugin Phantasm do Adobe Illustratoru CS5. Přičemž instalace byla bezproblémová a nezahlásila žádnou chybu. Ani následující  reinstalování nepomohlo – plugin se mi v Illustrátoru prostě nezobrazil (měl by být v menu Effect / Phantasm).

Až po hodině bádání a několika restartech Illustrátoru i Windows jsem na to přišel – když jsem se podíval do nainstalovaných programů v systému Windows, Phantasm tam byl, ale byla u něj hodně divná cesta – C:\Phantasm. Takže jsem se do této složky podíval a našel tam adresáře pro jednotlivé verze Illustrátoru, vybral jsem si tu svou pro CS5 (Plugins_CS55) a zkopíroval do adresáře s pluginama. Restartoval jsem Illustrátor a najednou všechno fungovalo!

Takže ještě jednou, jak opravit instalaci Phantasm

Je potřeba zkopírovat celou složku c:\Phantasm\Plugins_CS55\Phantasm do c:\Program Files (x86)\Adobe\Adobe Illustrator CS5\Plug-ins (pokud máte jinou verzi Illustrátoru tak vyberete odpovídající verzi pluginu).