Dostal jsem takový nápad – napsat tutoriál na přání. Ne že bych už nevěděl co psát – plánů a rozepsaných článků mám víc než dost (mimochodem stále hledám další autory, máte-li chuť něco napsat a zpropagovat při tom trochu svoji tvorbu / stránky / portfolio, ozvěte se mi).  Spíše mě napadlo, že bych mohl vyjít vstříc vám čtenářům – třeba jste narazili na vektorovu ilustraci nebo jen efekt, u kterého absolutně nechápete, jak jej mohl někdo v Illustrátoru vytvořit – rád se na to podívám a případně napíšu podrobný návod.

Přiznávám, že je to pro mě docela velká výzva, beru to ale jako zkoušku svých znalostí Illustrátoru, takže si předem vyhrazuji právo si vybrat, do kterého tutoriálu půjdu 🙂

Takže pro příště – vždycky když začnete přemýšlet, jak něco nakreslit v Illustrátoru, jak v Illustratoru napodobit nějaký efekt, texturu, vzpomeňte si na tento článek a zeptejte se.

Co od vás čekám?

Stačí, když do komentářů vložíte odkaz na finální ilustraci (která vás zajímá), nebo popíšete, co byste chtěli nakreslit (například textura dřeva, realistická ilustrace mraku, pomačkaný staniol, …). Jsem zvědav na vaše návrhy, ale trochu se jich i děsím. Přidávat komentáře můžete neustále, časem něco z toho vyberu a napíšu návod, když to bude něco jednoduššího, tak odepíšu přímo v komentářích. A podle množství dotazů budu psát další a další. Berte to jako takovou tutoriálovou poradnu pro Adobe Illustrator.