Na webu vector tuts+ se mi strašně líbí jejich komunitní projekty – redakce navrhne téma, připraví šablonu a čtenáři/grafici pak na jejím základě vytváří vlastní díla. Vznikne tak hodně různorodá a zajímavá galerie na jedno zvolené téma. Naposledy tam běžel projekt na papírové oblečení pro panenku, ale osobně se mi více líbil totemový projekt a nebo výzva navrhni si vlastní papírovou hračku. Pokud se tento můj první pokus o společnou tvorbu alespoň trochu podaří, tak rozhodně zkusím něco podobného.

Velikonoční kraslice

Protože se blíží velikonoce, tak jsem se rozhodl, že první komunitní projekt na tomto webu zaměřím na výzdobu velikonočního vajíčka. K dispozici budete mít tuto šablonu neposkvrněného bílého vajíčka: vejce.zip (ilustrace je k dispozici v různých formátech: .ai, .eps, .svg a byla vytvořena v Adobe Illustratoru CS5).

Šablona velikonočního vejceŠablona obsahuje jen 4 vrstvy, bráno odzadu jsou to:

 • bílé pozadí
 • stín
 • vlastní vejce nakreslené pomocí nástroje Gradient Mesh
 • neviditelný obrys (můžete jej zviditelnit nebo jej použít jako masku)

Jak se zapojit

 1. Stáhněte si šablonu vejce.zip
 2. Otevřete ji ve svém vektorovém editoru a náležitě vejce nazdobte – obarvěte jej, dokreslete, přikreslete, prostě jej nějak použijte a dobře se u toho bavte!
 3. Výsledek vyexportujte JPG formátu velikosti 400 x 400 pixelů, nahrajte jej na diskuzní fórum (nebo na facebookové stránky, nebo mi je pošlete emailem na petr@vaclavek.com), připište své jméno, něco o sobě, o vaší ilustraci, klidně přidejte odkaz na svůj web/portfolio, email, cokoliv je libo (bude to pak součástí výsledné galerie na ilustrator.cz a třeba se zrovna vaše ilustrace někomu zalíbí a bude ji chtít koupit).
 4. Termín jsem stanovil na 1. dubna, ale čím dříve, tím lépe!

Další poznámky a požadavky

 • nahráním svého obrázku souhlasíte s jeho zveřejněním (včetně vašeho doprovodného textu) na webu ilustrator.cz a jeho sociálních profilech
 • nemusíte nad tím trávit hodiny, důležité je trochu se vyřádit a pobavit
 • počet ilustrací není omezen
 • jedinou další podmínkou je, aby výsledná ilustrace byla 100% vaše práce (šablona vejce se samozřejmě nepočítá)

Těším se na vaši tvorbu!

 Galerie kraslic

Projekt je již ukončen a výslednou galerii kreativních kraslic najdete zde: Galerie kraslic z velikonočního projektu.