Jak jsem před rokem slíbil, rozhodl jsem se zopakovat tvorbu komuitního PFka na příští rok. Naštěstí jsem si vzpomněl dříve než loni, tak snad bude na jeho tvorbu více času a zúčastní se více grafiků.Tentokráte jsem se rozhodl rozřezat přání mimo písmena a vašim úkolem bude tedy vytvořit celé PFko. Ale tak, aby se písmena nacházela celá ve vyznačených chlívečcích:

PF 2016 - komunitní projekt

Finální online verze se bude náhodně generovat z jednotlivých dílků zaslaných příspěvků, takže čím více verzí bude, tím bude výsledek rozmanitější. Vámi zaslané přání se tak s největší pravděpodobností nikdy celé nezobrazí, vždy jen nějaká náhodná část. Počítejte tedy s tím a snažte se aby jednotlivé objekty nepřesahovaly do vedlejších buňek. Použijte jakékoliv barvy, efekty, pozadí, přidejte i vlastní objekty (baňky, vločky, sněhuláky, stromečky)… jen se snažte co nejméně přesahovat hranice buněk (tam bude řez). Font můžete také změnit, ale snažte se zachovat velikost a aspoň trochu podobnost.

Zdrojové soubory

Zdrojové soubory jsou ke stažení zde (formát .ai, vytvořené v Illustrátoru CS5): ilustrator-PF2016.ai , pokud potřebujete jiný formát, nebojte se napsat třeba do komentářů nebo na email.

Formát a poslání výsledku

Výsledné PFka prosím vyexportujte pomocí příkazu File/Save for Web and Devices – v PFku jsou nastavené řezy, takže tímto příkazem by se mělo vytvořit a uložit 8 JPG souborů. Tyto JPGy  posílejte na email info@ilustrator.cz, do subjectu prosím napište Projekt PF2016. Pokud je to na vás moc složité, pošlete klidně jeden JPG (1024 x 748) nebo přímo váš zdrojový .ai soubor, nějak si s tím poradím.

Připište také své jméno a odkaz na své stránky nebo profil na síti, abych vás mohl uvést v seznamu autorů pod přáním.

Termín a souhlas s použitím

PFka pošlete prosím do 23. prosince 2015 (ale vlastně můžete i později). Zasláním svého díla souhlasíte s jeho rozřezáním a použitím na webu ilustrator.cz, kde budou následně jeho jeho části zobrazeny spolu s ostatními ve výsledné náhodně generované mozaice.