Podzim již začal a tak dozrál čas malovat podzimní témata – přináším vám proto várku zajímavých podzimních tutoriálů na nakreslení barevného listí, halloweenské dýně, lebky, abstraktní podzimní krajiny…

 

Ručně malované vektorové jablíčko

V Illustrátoru malované jablko

Originální tutoriál s technikami, které jsem snad ještě nikdy nepoužil – autor pro vybarvování jablka štětcem použil mód “Draw Inside”,  o kterém jsem snad ani nevěděl že existuje (novinka v Adobe Illustratoru CS5). Pro vlastní realistické malování je použit “Bristle Brush” (v závěru článku najdete vysvětlení jednotlivých voleb jeho nastavení).

Podzimní listí

Podzimní list

K podzimu nerozlučně patří barevné listí. Ovšem jeho vytvoření v Illustrátoru není nejjednodušší. Aby výsledek vypadal realisticky, je potřeba použít reálné podklady nejen na tvar listu, ale i na jeho výplň. Vše se naučíte v tomto tutoriálu, který je opravdu hodně propracovaný.

Minimalistické podzimní pozadí

Minimalistické podzimní zátiší

Opakem předchozího realistického pojetí je minimalismus – odkazovaný tutoriál ukazuje jak nakreslit vskutku minimalistické podzimní pozadí. Osobně se mi tento styl velice líbí a je momentálně hodně na vzestupu.

Podzimní listí v Corelu

Efekt vodových barev

Trochu jinak pojatá ilustrace barevných podzimních lístků (tzv. watercolour effect – efekt malby vodovými barvami) je rozebraná v tomto tutoriálu, který je sice určen pro Corel Draw, ale myslím si, že stejný postup se dá analogicky použít i v Adobe Illustrátoru.

Halloweenská dýně

Halloveenská dýně

Halloween je podzimní záležitost, a k Halloweenu patří pořádná dýně. Tutoriálů na její nakreslení je vícero (třeba tady nebo tady), ale vybral jsem tento. Nejvíce se mi na něm líbí jednoduchý způsob nakreslení základního tvaru dýně, šikovný způsob vytvoření její stopky a v neposlední řadě použití gradientů pro realističtější vzhled.

Realistická lebka kresledná pomocí Gradient Meshe

Realistická lebka

Další nezbytnou rekvizitou k Halloweenu jsou kostlivci a lebky. Našel jsem jeden moc povedený tutoriál na kreslení realistické lebky pomocí Gradient Meshe. Stojí za přečtení, protože ve svém úvodu obsahuje vysvětlení základních principů tohoto skvělého nástroje.

Jednoduchá podzimní krajina

Podzimní krajina

Na závěr jsem vybral tutoriál pro nakreslení minimalistické podzimní krajiny (ty medvědy tam berte jako bonus :)). Tenhle styl se mi taky hodně líbí a určitě jej ve svých ilustracích brzy vyzkouším. A mimochodem ilustrace podzimních lístků a krajinek má tu výhodu, že změnou barev z ní snadno uděláte ilustraci jarní (což praktukují zejména fotobankoví grafici :)).