Web o vektorové grafice a její tvorbě v programu Adobe Illustrator.
Posts tagged "trace"
Tutoriály na texturu dřeva v Adobe Illustrátoru

Tutoriály na texturu dřeva v Adobe Illustrátoru

V diskuzním fotobankovém fóru někdo hledal kvalitní tutoriály na nakreslení realistické textury dřeva v Adobe Illustrátoru. Několik tipů tam hned zaznělo, já si však dal tu práci a našel spoustu dalších.
Grunge elementy a vzorky

Grunge elementy a vzorky

Jonny Drake (ten který přišel se skvělým nápadem na novoroční komunitní projekt) nabídl pro server ilustrator.cz sadu svých grunge elementů, vzroků, okrajů a textur zcela zdarma ke stažení a osobnímu i komerčnímu použití.
Vektorový stín pomocí bitmapy

Vektorový stín pomocí bitmapy

A je tu další návod na vytvoření 100% vektorového stínu. Budete se asi divit, ale občas – hlavně u složitějších ilustrací – na to jdu přes bitmapu.
Vectormagic - online nástroj pro převod do křivek

Vectormagic – online nástroj pro převod do křivek

O Vectormagicu jsem se rozhodl psát ze dvou důvodů – jednak umí převést bitmapu na vektor přímo na webu bez nutnosti mít nainstalován Adobe Illustrator či jiný vektorový editor a jednak to umí zatraceně dobře.
Jak udělat otrhaný papírový okraj

Jak udělat otrhaný papírový okraj

A je tu první tutoriál na přání! Tento tutoriál na otrhané papírové okraje si vyžádala minulý týden Petra v diskusi pod mou výzvou a tady je moje odpověď: Jednou z možností, jak nasimulovat otrhaný papír v Adobe illustratoru je nakreslit si křivku a poté na ni (několikrát)...