Jak znovu zobrazit ten rámeček, který mi umožňuje transformovat objekty? Toto je jeden z nejčastějších dotazů, který dostávám – naposledy včera 🙂

Lidi, co začínají s Illustrátorem to může hodně překvapit – naučí se snadno transformovat objekty pomocí rohových bodů ohraničujícího obdélníku a najednou jim tento nástroj zmizne. Jediná možnost, jak dále můžou editovat objekt je zvolit nástroj Free Transform Tool (E).

Jak tedy znovu zobrazit onen ohraničující obdélník?

Dal jsem si tu práci a našel si překlad, není to ohraničující obdélník, ale ohraničovací rámeček. Takže zvolte v menu Illustrátoru položku Zobrazení /  Zobrazit ohraničovací rámeček, v anglické verzi je to pak View / Show Bounding Box nebo můžete použít klávesovou zkratku SHIFT + CTRL + B. Tento krátký článek, který řeší opravdu primitivní problém,  jsem napsal kvůli tomu, že se na to pořád někdo ptá. Nejspíše časem celou novou rubriku často kladených dotazů. A propo napadá vás nějaká další oblast, která děla začátečníkům potíže? Narazili jste sami na nejaký problém v Illustrátoru? Napište jej do komentářů.