Web o vektorové grafice a její tvorbě v programu Adobe Illustrator.
Posts tagged "programy"
Jak otevřít soubor z Corelu (.cdr) v Illustrátoru?

Jak otevřít soubor z Corelu (.cdr) v Illustrátoru?

S vektorovými soubory, které byly vytvořeny v programu Corel Draw, jsem zatím měl minimální zkušenosti. Dnes jsem ale dostal od klienta logo v CDR formátu. Jaké bylo mé překvapení, když jej Illustrátor nedokázal otevřít!
Video tutoriály pro Adobe Illustrátor

Video tutoriály pro Adobe Illustrátor

Některé věci se psaním dosti těžko vysvětlují, animované gify, které tady občas používám, mají zase omezené možnosti. Tak zkouším vytvářet video tutoriály.
Velikonoční vajíčka v Adobe Illustrátoru

Velikonoční vajíčka v Adobe Illustrátoru

Možná jsem vás trochu namlsal, ale tento článek nebude obsahovat žádný tutoriál kterak nakreslit velikonoční vajíčko. Řeč bude o skrytých funkcích, vtípcích, animacích a hříčkách, které vývojáři schovali v programu Adobe Illustrátor.
Výsledky soutěže o knihu, aneb trocha historie firmy Adobe Systems

Výsledky soutěže o knihu, aneb trocha historie firmy Adobe Systems

Jak jsem slíbil přináším nejen výsledky soutěže, ale i správné otázky na kvíz a pár zajímavých faktů o historii firmy Adobe.
Lze ještě koupit aplikace Adobe CS6?

Lze ještě koupit aplikace Adobe CS6?

Na internetu je spousta mylných článků, že firma Adobe ukončila prodej starších verzí programu Creative Suite  6 a tedy jediná možnost pro grafiky je zakoupení předplatného Creative Cloud.
Ilustrace tvořená z trojúhelníků

Ilustrace tvořená z trojúhelníků

Poslední dobou jsou velmi populární ilustrace tvořené z trojúhelníků – Low Poly Art, polygonální grafika (polygon = mnohoúhelník). V podstatě to není nic těžkého a výsledek může být hodně překvapující.
Adobe CS2 zdarma! Skutečně?!

Adobe CS2 zdarma! Skutečně?!

Toto není žádná aktualita, jen souhrnný článek o fámě/nedorozumění ze začátku roku 2013, na které narážím tak dvakrát za měsíc a už mě nebaví ji v emailech znovu a znovu vysvětlovat. Začalo to tím, že Adobe zpřístupnilo balík CS2 aplikací na svém serveru včetně...
Cenové srovnání Adobe Creative Cloud a CS6

Cenové srovnání Adobe Creative Cloud a CS6

Toto je takové malé zamyšlení nad cenovou politikou Adobe včetně srovnání cen za krabicovou verzi CS6 a za předplatné na Creative Cloud. Asi jste zaznamenali, když Adobe ohlásilo, že další verze svých produktů bude vydávat již pouze v rámci předplatného Adobe Creative...
Škola Illustrátoru: V čem je možné vektory tvořit a upravovat

Škola Illustrátoru: V čem je možné vektory tvořit a upravovat

Programem číslo jedna je bezesporu Adobe Illustrator – pokud to myslíte s vektorovou grafikou opravdu vážně, tak vám nezbude nic jiného, než si tento editor zakoupit. Asi největší konkurent, k kterému utíkají uživatelé Adobe po zrušení krabicové verze jsou produkty firmy Serif: Affinity Designer...